Hudbou k světlu a naději
Žáci Základní umělecké školy Eduarda Marhuly se v sobotu 29. listopadu 2025 zapojili do charitativní akce Světlo mladým s handikepem, která se konala v obchodním centru Forum Nová Karolina.
Mladí umělci školy přispěli svými vystoupeními ke slavnostní a podporující atmosféře celé události. Na improvizovaném pódiu zazněl zpěv (v doprovodu i s houslemi) a hra na klavír – dvě hudební disciplíny, které žáci reprezentovali s upřímným nasazením, radostí i pokorou.




V pěveckých číslech se představili žáci ze třídy Olgy Bezačinské: Michael Čapek, Veronika Kuchařová, Ema Grňová, Eliška Vilčová, Viktorie Macej a Markéta Bučková. Jejich vystoupení citlivě doplnil klavírní doprovod v podání Radany Foltýnové, která se ujala doprovodné role s profesionální jistotou a muzikálním citem.




Silným hudebním vkladem přispěla také klavírní třída pedagoga Alexe Geriče. Publikum mělo možnost vyslechnout skladby v podání Adama Koběrského, Alexandry Krakovkové, dále vystoupily Sofía Benito Medina a talentované sestry Yeshna Vasamsetty a Yashika Vasamsetty.




Účast na této akci měla pro žáky hlubší význam než samotná prezentace jejich talentu. Setkání s mladými lidmi s handicapem a možnost podpořit je skrze hudbu se stalo pro všechny silným momentem. Umění tak znovu ukázalo svou schopnost spojovat, probouzet empatii a stát se mostem mezi světy i životními příběhy.



Akci zakončil zasloužený potlesk a radostné ohlasy diváků. Žáci si odnášeli nejen krásný umělecký zážitek, ale také pocit smysluplně stráveného času a motivaci pokračovat v hudební cestě s vědomím, že každý tón může mít opravdový dopad. Poslání bylo tentokrát jasné – rozdávat světlo, naději a vzájemnou podporu.




Více foto: ZDE